İSTATİSTİKLER »    2020 »
 
2020
TÜRKİYE GENELİ HUBUBAT, BAKLİYAT, YAĞLI TOHUMLAR VE MAMULLERİ İHRACATÇI BİRLİKLERİ
2019-2020 YILLARI OCAK-EYLÜL DÖNEMİ KAYIT RAKAMLARI
Miktar : KG Değer: DOLAR
2019(Ocak-Eylül)2020 (Ocak-Eylül) % Değişim
MiktarDeğerBirim Fiyat ($/kg)MiktarDeğerBirim Fiyat ($/kg)MiktarDeğer
KURU BAKLAGİLLER SEKTÖRÜ291.920.468185.551.5180,64397.134.267280.107.4910,7136,051,0
NOHUT90.200.48656.951.7670,63102.827.99358.248.4590,5714,02,3
FASULYE2.723.0183.714.1051,364.207.9576.831.8231,6254,583,9
MERCİMEKLER177.211.094113.948.0610,64260.904.426201.295.8170,7747,276,7
DİĞER KURU BAKLAGİLLER21.785.87110.937.5860,5029.193.89113.731.3920,4734,025,5
HUBUBAT SEKTÖRÜ64.602.44341.618.4450,6451.153.09440.358.8490,79-20,8-3,0
BUĞDAY VE MAHLUT24.685.3309.533.9760,3921.244.1208.339.2130,39-13,9-12,5
ARPA10.243.7802.716.8800,27600.600212.4020,35-94,1-92,2
MISIR15.333.77720.424.6581,3314.181.38621.370.8271,51-7,54,6
PİRİNÇ14.072.5648.716.2090,6214.331.77110.058.5580,701,815,4
DİĞER HUBUBAT266.991226.7220,85795.217377.8490,48197,866,7
DEĞİRMENCİLİK ÜRÜNLERİ SEKTÖRÜ2.874.823.802948.736.2880,332.755.787.214884.956.3120,32-4,1-6,7
BUĞDAY UNU2.388.796.778776.584.9950,332.266.054.482717.745.2720,32-5,1-7,6
İRMİK (BUĞDAYDAN)65.551.12724.145.2900,3762.147.17625.012.9310,40-5,23,6
MALT2.052.301723.7370,351.113.045405.0050,36-45,8-44,0
NİŞASTA, İNÜLİN160.171.64955.233.2920,34148.180.76753.266.8550,36-7,5-3,6
DİĞER DEĞİRMENCİLİK ÜRÜNLERİ258.251.94892.048.9750,36278.291.74488.526.2500,327,8-3,8
YAĞLI TOHUM VE MEYVELER SEKTÖRÜ153.190.973202.231.8191,32122.672.184200.538.8981,63-19,9-0,8
SOYA FASULYESİ8.985.3904.322.0780,4835.031.40815.684.6280,45289,9262,9
AYÇİÇEĞİ TOHUMU34.273.67075.647.1132,2133.719.02495.778.1192,84-1,626,6
DİĞER YAĞLI TOHUMLAR109.931.913122.262.6271,1153.921.75289.076.1511,65-50,9-27,1
BİTKİSEL YAĞ SEKTÖRÜ584.446.146532.176.7620,91786.164.823733.668.4520,9334,537,9
SOYA YAĞI99.131.19367.391.9450,68158.905.956107.918.0790,6860,360,1
PALM YAĞI4.643.8045.753.4221,24904.4841.136.6241,26-80,5-80,2
HAM AYÇİÇEĞİ YAĞI8.606.79710.535.4211,224.196.6123.824.4780,91-51,2-63,7
RAFİNE AYÇİÇEĞİ YAĞI320.315.248298.877.6520,93492.465.255475.748.6180,9753,759,2
MARGARİN96.021.45786.301.4040,9071.935.26568.401.1830,95-25,1-20,7
MISIR YAĞI36.930.77640.842.0931,1139.832.22551.838.8161,307,926,9
DİĞER BİTKİSEL YAĞLAR18.796.87222.474.8251,2017.925.02524.800.6541,38-4,610,3
ŞEKER VE ŞEKER MAMULLERİ SEKTÖRÜ388.361.181441.149.5371,14391.832.336440.073.5201,120,89-0,2
ŞEKER30.112.01210.189.8630,34681.424544.0870,80-97,7-94,7
KAKAOSUZ ŞEKER MAMÜLLERİ149.781.315329.081.4832,20145.848.492323.571.2382,22-2,6-1,7
DİĞER ŞEKER VE ŞEKER MAMÜLLERİ208.467.853101.878.1910,49245.302.419115.958.1950,4717,713,8
KAKAO VE KAKAO MÜSTAHZARLARI158.540.692446.837.1402,82149.983.652425.829.6272,84-5,4-4,7
PASTACILIK ÜRÜNLERİ SEKTÖRÜ1.543.742.0771.327.749.1860,861.695.923.9041.490.245.3170,889,912,2
MAKARNA954.454.173451.167.0170,471.072.791.087558.198.2590,5212,423,7
TATLI BİSKÜVİ VE GOFRETLER226.497.151469.379.3272,07244.782.748501.592.2972,058,16,9
BULGUR179.771.48277.165.7650,43199.587.66796.675.1380,4811,025,3
DİĞER PASTACILIK ÜRÜNLERİ183.019.271330.037.0771,80178.762.402333.779.6231,87-2,31,1
DİĞERLERİ520.471.320710.970.6441,37464.449.442748.502.5211,61-10,85,3
KAHVE VE BAHARAT11.022.72740.071.4753,6412.592.76749.092.4783,9014,222,5
YENİLEN ÇEŞİTLİ GIDA MÜSTAHZARLARI192.079.739541.830.8782,82207.088.874569.238.4452,757,85,1
GIDA SANAYİNİN KALINTI VE DÖKÜNTÜLERİ317.368.854129.068.2910,41244.767.802130.171.5990,53-22,90,9
TOPLAM6.580.099.1024.837.021.3400,746.815.100.9165.244.280.9870,773,68,4
Kaynak : Tüm İhracatçı Birlikleri Kayıtları

 

 

 

 
Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği
Adres: Ceyhun Atuf Kansu Cad. No: 120 Balgat Çankaya ANKARA
Tel: (312) 4472740
Faks: (312) 4469605
E-Posta: info@oaib.org.tr