İSTATİSTİKLER »    2020 »
 
2020
TÜRKİYE GENELİ HUBUBAT, BAKLİYAT, YAĞLI TOHUMLAR VE MAMULLERİ İHRACATÇI BİRLİKLERİ
2019-2020 YILLARI OCAK-ŞUBAT DÖNEMİ KAYIT RAKAMLARI
Miktar : KG  Değer:  DOLAR
2019 (Ocak-Şubat)2020 (Ocak-Şubat)% Değişim
 MiktarDeğerBirim Fiyat ($/kg)MiktarDeğerBirim Fiyat ($/kg)MiktarDeğer
KURU BAKLAGİLLER SEKTÖRÜ75.015.51448.648.8750,6570.993.62948.728.9870,69-5,40,2
NOHUT15.502.12411.584.3870,7512.491.4547.719.8050,62-19,4-33,4
FASULYE1.016.0861.377.6431,36680.3111.100.8031,62-33,0-20,1
MERCİMEKLER50.008.78431.827.8520,6455.904.16438.961.0170,7011,822,4
DİĞER KURU BAKLAGİLLER8.488.5193.858.9930,451.917.701947.3620,49-77,4-75,5
HUBUBAT SEKTÖRÜ32.720.40019.465.0140,5916.866.03317.221.4801,02-48,5-11,5
BUĞDAY VE MAHLUT14.123.5005.048.4430,368.152.0603.074.6790,38-42,3-39,1
ARPA8.291.2302.224.6470,2710.0002.4100,24-99,9-99,9
MISIR7.431.94310.109.7431,367.140.09512.511.6451,75-3,923,8
PİRİNÇ2.759.6271.977.0910,721.547.0961.617.3721,05-43,9-18,2
DİĞER HUBUBAT114.100105.0900,9216.78315.3730,92-85,3-85,4
DEĞİRMENCİLİK ÜRÜNLERİ SEKTÖRÜ660.742.871223.296.4540,34644.801.817207.913.1110,32-2,4-6,9
BUĞDAY UNU554.994.493185.814.0960,33522.824.200166.916.7050,32-5,8-10,2
İRMİK (BUĞDAYDAN)20.573.6207.362.7090,3614.008.5075.698.6120,41-31,9-22,6
MALT5909651,642.5054.1651,66324,6331,4
NİŞASTA, İNÜLİN33.874.16611.533.1870,3434.967.54512.387.5400,353,27,4
DİĞER DEĞİRMENCİLİK ÜRÜNLERİ51.300.00218.585.4960,3672.999.06022.906.0900,3142,323,2
YAĞLI TOHUM VE MEYVELER SEKTÖRÜ40.517.89178.101.2611,9322.710.07865.064.1522,86-44,0-16,7
SOYA FASULYESİ2.648.0001.574.3270,591.706.131781.0520,46-35,6-50,4
AYÇİÇEĞİ TOHUMU14.329.57642.104.3572,9411.582.68840.257.2843,48-19,2-4,4
DİĞER YAĞLI TOHUMLAR23.540.31534.422.5771,469.421.25924.025.8162,55-60,0-30,2
BİTKİSEL YAĞ SEKTÖRÜ113.487.123103.364.2520,91137.878.273129.018.0470,9421,524,8
SOYA YAĞI17.438.27810.913.4400,6327.398.53019.639.3230,7257,180,0
PALM YAĞI894.7831.019.2841,14155.413192.9931,24-82,6-81,1
HAM AYÇİÇEĞİ YAĞI127.252130.7811,03562.683584.0131,04342,2346,6
RAFİNE AYÇİÇEĞİ YAĞI61.829.57358.122.8690,9485.291.43382.004.6610,9637,941,1
MARGARİN19.680.07418.340.6130,9315.194.32514.846.4140,98-22,8-19,1
MISIR YAĞI6.866.7517.777.6631,135.554.9366.531.5121,18-19,1-16,0
DİĞER BİTKİSEL YAĞLAR6.650.4137.059.6031,063.720.9535.219.1301,40-44,0-26,1
ŞEKER VE ŞEKER MAMULLERİ SEKTÖRÜ91.674.511100.893.5701,1088.255.563101.878.1531,15-3,71,0
ŞEKER14.634.8924.947.4870,34303.807182.9970,60-97,9-96,3
KAKAOSUZ ŞEKER MAMÜLLERİ33.870.40474.326.6102,1934.564.73877.316.4392,242,04,0
DİĞER ŞEKER VE ŞEKER MAMÜLLERİ43.169.21521.619.4730,5053.387.01824.378.7170,4623,712,8
KAKAO VE KAKAO MÜSTAHZARLARI40.041.043107.178.3842,6841.985.714112.546.6142,684,95,0
PASTACILIK ÜRÜNLERİ SEKTÖRÜ329.962.963290.660.5550,88365.543.402325.965.7040,8910,812,1
MAKARNA196.225.40090.165.5760,46228.554.281114.849.2990,5016,527,4
TATLI BİSKÜVİ VE GOFRETLER53.616.267112.131.5432,0956.963.118118.366.7382,086,25,6
BULGUR35.073.18914.070.4390,4040.635.81219.250.8710,4715,936,8
DİĞER PASTACILIK ÜRÜNLERİ45.048.10874.292.9971,6539.390.19173.498.7971,87-12,6-1,1
DİĞERLERİ108.350.051153.187.4001,41102.287.979168.386.1501,65-5,69,9
KAHVE VE BAHARAT2.717.3929.569.6813,522.554.05910.143.6353,97-6,06,0
YENİLEN ÇEŞİTLİ GIDA MÜSTAHZARLARI41.455.255120.179.0592,9046.544.667130.667.8242,8112,38,7
GIDA SANAYİNİN KALINTI VE DÖKÜNTÜLERİ64.177.40423.438.6590,3753.189.25327.574.6900,52-17,117,6
TOPLAM1.492.512.3671.124.795.7650,751.491.322.489##########0,79-0,14,6
Kaynak: Tüm İhracatçı Birlikleri Kayıtları
 

 

 

 
Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği
Adres: Ceyhun Atuf Kansu Cad. No: 120 Balgat Çankaya ANKARA
Tel: (312) 4472740
Faks: (312) 4469605
E-Posta: info@oaib.org.tr