İSTATİSTİKLER
TÜRKİYE GENELİ HUBUBAT, BAKLİYAT, YAĞLI TOHUMLAR VE MAMULLERİ İHRACATÇI BİRLİKLERİ
2018-2019 YILLARI OCAK-EYLÜL DÖNEMİ KAYIT RAKAMLARI
Miktar : KG Değer: DOLAR
2018 (Ocak-Eylül)2019 (Ocak-Eylül) % Değişim
MiktarDeğerBirim Fiyat ($/kg)MiktarDeğerBirim Fiyat ($/kg)MiktarDeğer
KURU BAKLAGİLLER SEKTÖRÜ337.593.356250.669.5190,74292.002.610185.913.2380,64-13,5-25,8
NOHUT84.622.19478.667.1970,9390.232.63257.257.1640,636,6-27,2
FASULYE15.209.27816.921.2481,112.723.0183.714.1051,36-82,1-78,1
MERCİMEKLER197.454.428134.406.6250,68177.261.090114.004.3830,64-10,2-15,2
DİĞER KURU BAKLAGİLLER40.307.45720.674.4490,5121.785.87110.937.5860,50-46,0-47,1
HUBUBAT SEKTÖRÜ127.637.57569.434.8250,5464.628.62341.637.3570,64-49,4-40,0
BUĞDAY VE MAHLUT28.911.20010.082.8260,3524.685.3309.533.9760,39-14,6-5,4
ARPA15.063.2002.572.5320,1710.243.7802.716.8800,27-32,05,6
MISIR46.711.38928.051.7080,6015.333.77720.424.6581,33-67,2-27,2
PİRİNÇ36.555.07728.497.9840,7814.072.5648.716.5690,62-61,5-69,4
DİĞER HUBUBAT396.709229.7750,58293.171245.2740,84-26,16,7
DEĞİRMENCİLİK ÜRÜNLERİ SEKTÖRÜ3.046.488.407914.280.6100,302.876.665.982949.450.1190,33-5,63,8
BUĞDAY UNU2.495.363.952746.180.9800,302.389.056.278776.648.0130,33-4,34,1
İRMİK (BUĞDAYDAN)54.828.73121.146.0250,3965.582.80724.156.0000,3719,614,2
MALT23.28029.3451,262.052.301723.7370,358715,72366,3
NİŞASTA, İNÜLİN113.719.91837.997.6810,33160.197.14955.246.0430,3440,945,4
DİĞER DEĞİRMENCİLİK ÜRÜNLERİ382.552.525108.926.5790,28259.777.44892.676.3270,36-32,1-14,9
YAĞLI TOHUM VE MEYVELER SEKTÖRÜ93.235.418213.612.8632,29153.397.673202.587.3321,3264,5-5,2
SOYA FASULYESİ2.031.4741.176.7340,588.985.3904.322.0780,48342,3267,3
AYÇİÇEĞİ TOHUMU31.226.21279.120.6722,5334.326.37075.695.8482,219,9-4,3
DİĞER YAĞLI TOHUMLAR59.977.732133.315.4572,22110.085.913122.569.4051,1183,5-8,1
BİTKİSEL YAĞ SEKTÖRÜ500.948.626509.066.1451,02584.454.146532.189.2090,9116,74,5
SOYA YAĞI51.972.08437.917.8420,7399.131.19367.391.9450,6890,777,7
PALM YAĞI2.290.1202.484.8301,094.643.8045.753.4221,24102,8131,5
HAM AYÇİÇEĞİ YAĞI4.480.8224.057.5320,918.606.79710.535.4211,2292,1159,7
RAFİNE AYÇİÇEĞİ YAĞI288.540.784298.765.2761,04320.315.248298.877.9820,9311,00,0
MARGARİN96.074.41398.849.9631,0396.029.45786.313.5210,900,0-12,7
MISIR YAĞI31.984.03841.096.9461,2836.930.77640.842.0931,1115,5-0,6
DİĞER BİTKİSEL YAĞLAR25.606.36625.893.7561,0118.796.87222.474.8251,20-26,6-13,2
2018 (Ocak-Eylül)2019 (Ocak-Eylül) % Değişim
MiktarDeğerBirim Fiyat ($/kg)MiktarDeğerBirim Fiyat ($/kg)MiktarDeğer
ŞEKER VE ŞEKER MAMULLERİ SEKTÖRÜ333.753.890420.272.7141,26388.415.020441.303.1281,1416,45,0
ŞEKER18.548.9296.989.9490,3830.112.01210.189.8640,3462,345,8
KAKAOSUZ ŞEKER MAMÜLLERİ135.181.415316.828.0282,34149.822.505329.223.2252,2010,83,9
DİĞER ŞEKER VE ŞEKER MAMÜLLERİ180.023.54696.454.7370,54208.480.503101.890.0390,4915,85,6
KAKAO VE KAKAO MÜSTAHZARLARI139.700.335397.147.7862,84158.549.010446.960.0532,8213,512,5
PASTACILIK ÜRÜNLERİ SEKTÖRÜ1.427.449.7861.233.617.2970,861.568.265.2901.327.525.2200,859,97,6
MAKARNA884.094.364409.177.7400,46978.763.927450.627.1990,4610,710,1
TATLI BİSKÜVİ VE GOFRETLER208.271.120453.515.8622,18226.501.305469.525.2092,078,83,5
BULGUR173.170.25167.014.1220,39179.961.98277.256.1320,433,915,3
DİĞER PASTACILIK ÜRÜNLERİ161.914.051303.909.5721,88183.038.076330.116.6801,8013,08,6
DİĞERLERİ707.941.410783.761.6311,11522.798.799712.165.6571,36-26,2-9,1
KAHVE VE BAHARAT13.718.54948.439.1063,5311.061.47740.160.1713,63-19,4-17,1
YENİLEN ÇEŞİTLİ GIDA MÜSTAHZARLARI192.492.388589.119.6753,06192.137.468541.937.8942,82-0,2-8,0
GIDA SANAYİNİN KALINTI VE DÖKÜNTÜLERİ501.730.473146.202.8500,29319.599.854130.067.5910,41-36,3-11,0
TOPLAM6.714.748.8034.791.863.3890,716.609.177.1534.839.731.3120,73-1,61,0
Kaynak : Tüm İhracatçı Birlikleri Kayıtları
TÜRKİYE GENELİ HUBUBAT, BAKLİYAT, YAĞLI TOHUMLAR
VE MAMULLERİ İHRACATI
(2017-2019 YILLARI OCAK-EYLÜL DÖNEMİ)
ABD $
Ü L K E201720182019(%) DEĞİŞİM(%) PAY
IRAK1.325.009.6071.134.912.773941.734.949-17,019,5
SURİYE302.758.710344.762.396304.020.354-11,86,3
YEMEN75.647.437106.681.491227.985.772113,74,7
AMERİKA209.350.627172.446.554220.297.79127,74,6
S. ARABİSTAN147.964.878160.287.941168.747.7405,33,5
ALMANYA120.148.635135.857.684138.223.5701,72,9
LİBYA81.755.448111.056.667120.184.1758,22,5
İRAN80.181.90073.521.774113.301.87954,12,3
İSRAİL96.238.825107.192.786110.977.8203,52,3
ANGOLA88.928.17799.814.425100.172.2570,42,1
DİĞERLERİ2.134.922.6772.345.328.8982.394.085.0052,149,5
T O P L A M4.662.906.9214.791.863.3894.839.731.3121,0100
Kaynak: Tüm İhracatçı Birlikleri Kayıtları

 

 

 

 

 
Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği
Adres: Ceyhun Atuf Kansu Cad. No: 120 Balgat Çankaya ANKARA
Tel: (312) 4472740
Faks: (312) 4469605
E-Posta: info@oaib.org.tr