SON EKLENENLER
 
Un ve Unlu Mamuller Tanıtım Grubu Food&Hotel Indonesia 2015 Fuarı’nda
 

Un ihracatında dünya lideri olan Türkiye, bu yıl 13. defa gerçekleştirilen ve UTG’nin ilk defa katıldığı Food&Hotel Indonesia 2015 Fuarı’nda ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.  

Endonezya’nın Cakarta kentinde 15-18 Nisan 2015 tarihlerinde düzenlenen fuara Türkiye'den Un ve Unlu Mamuller Tanıtım Grubu’nun yanı sıra gıda sektöründe faaliyet gösteren 7 ihracatçı firma ve Şekerli Mamuller Tanıtım Grubu da katılım gösterdi.  

Fuarda, Türkiye dışında ABD, Almanya, Avustralya, Avusturya, B.A.E., Belçika, Çin, Danimarka, Endonezya, Güney Afrika, Güney Kore, Fransa, Hollanda, Hong Kong, Japonya, İngiltere, İran, İspanya, İsviçre, İtalya, Kanada, Kolombiya, Malezya, Norveç, Oman, Polonya, Portekiz, Singapur, Şili, Ürdün, Tayland, Tayvan, Vietnam ve Yeni Zellanda’dan gıda ve otelcilik alanlarında faaliyet gösteren çok sayıda firma yerini aldı.

 
 

Dünya lideri Türkiye etkili bir tanıtım faaliyeti yürüttü. Endonezya başta olmak üzere Güneydoğu Asya ülkelerinde gıda (özelikle un ve maya) sektörüne ilişkin çeşitli alıcılar UTG standını ziyaret etti. Fuarın son günü de T.C. Cakarta Büyükelçisi Zekeriya AKÇAM da UTG info-standına ziyaret ederek fuara ilikin bilgi aldı ve kum sanatçısı Veysel Çelikdemir’in gösterisini izledi.

Ayrıca, kum sanatçısı Veysel Çelikdemir'in kum ile yaptığı gösteriler büyük ilgi topladı.UTG standında Türk mutfağından çeşitli unlu mamuller fuar ziyaretçilerine ikram edildi.Un ve Unlu Mamuller Tanıtım Grubu tarafından standı gezen ziyaretçilere Tanıtım Grubu'na ve Tanıtım Grubu kapsamındaki ürünlere ilişkin bilgiler içeren katalog ve Türk mutfağından unlu mamuller tarifleri yer alan yemek kitabı ile Tanıtım Grubu'nun ismi ve logosu bulunan mutfak önlüğü ve çantalar dağıtıldı.

 

 

 
Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği
Adres: Ceyhun Atuf Kansu Cad. No: 120 Balgat Çankaya ANKARA
Tel: (312) 4472740
Faks: (312) 4469605
E-Posta: info@oaib.org.tr