SON EKLENENLER
 
Türkmenistan Türk İhraç Ürünleri Fuarı 2016


Türkmenistan’ın Aşkabat şehrinde 9-11 Şubat 2016 tarihleri arasında düzenlenen ve Türkiye’den 170‘e yakın firmanın katılım gerçekleştirdiği Türkmenistan Türk İhraç Ürünleri Fuarı'na Un ve Unlu Mamuller Tanıtım Grubu ilk kez katılım gerçekleştirdi.

Bu yıl 7.’si düzenlenen fuarda UTG’nin standı Ekonomi Bakanı Sayın Mustafa ELİTAŞ, Türkmenistan Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Şamuhammet DURDULYYEW, T.C. Aşkabat Büyükelçisi Sayın Mustafa KAPUCU, T.C. Aşkabat Ticaret Müşaviri Sayın Ziya ÇAMUR, Aşkabat Askeri Ataşesi Sayın Ertan İNAL, Ekonomi Bakanlığı Anlaşmalar Genel Müdürü Sayın Mehmet IŞKIN ve İhracat Genel Müdür Yardımcısı Sayın Hakan KIZARTICI tarafından ziyaret edildi. Fuar süresince Un ve Unlu Mamuller Tanıtım Grubu iştigal alanında yer alan başta un olmak üzere maya, nişasta ve diğer ihraç ürünlerinin ve Türkiye’nin potansiyelinin tanıtımı gerçekleştirildi.

Un ve Unlu Mamuller Tanıtım Grubu tarafından info standı gezen ziyaretçilere İngilizce hazırlanan ve tatlı ve tuzlu unlu mamuller tariflerini içeren yemek kitabı ile sektörü tanıtan katalog ve Tanıtım Grubu’nun ismi ve logosu bulunan mutfak önlüğü, çanta ve fırıncı seti dağıtıldı.

 

 

 
Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği
Adres: Ceyhun Atuf Kansu Cad. No: 120 Balgat Çankaya ANKARA
Tel: (312) 4472740
Faks: (312) 4469605
E-Posta: info@oaib.org.tr