Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği 10-11 Ağustos 2017 Tarihlerinde Gerçekleştirilen “Expo Astana 2017- Türkiye Milli Gün Etkinlikleri”ne damgasını vurdu.

 

10 Haziran-10 Eylül 2017 tarihleri arasında Astana/Kazakistan’da gerçekleştirilmekte olan ve ülkemizin katılımına yönelik çalışmaları Ekonomi Bakanlığı koordinasyonunda yürütülen “EXPO Astana 2017”de 10-11 Ağustos 2017 tarihinde gerçekleştirilen “Milli Gün” etkinliğine Ekonomi Bakanı Sayın Nihat ZEYBEKCİ, Kazakistan Milli Ekonomi Bakanı Timur SULEYMENOV, Astana EXPO 2017 Ulusal şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmetjan ESİMOV ve çok sayıda ziyaretçi katıldı.

Milli gün kapsamında, 09-10 Ağustos 2017 tarihlerinde Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) katkıları ile DEİK Türkiye-Kazakistan İş Konseyi ve Kazakistan Uluslararası Ticaret Odası işbirliğinde yapılan Türkiye-Kazakistan İş Forumu’na Birliğimizi temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Turgay ÜNLÜ ve Yönetim Kurulu Üyeleri Vedat KAPLAN ile Avşin KAŞIKÇI iştirak etti.

Etkinliğe katılan Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği tarafından ziyaretçilere ve Türkiye’den katılan heyete Türk kahvaltısı ikram edildi. Geleneksel kahvaltılıkların ikram edildiği etkinliğe yabancı katılımcılar büyük ilgi gösterdi.

Birliğimizin etkinlik programında kum sanatçısı Veysel Çelikdemir'in kum ile yaptığı gösteriler yer aldı. Hem açılış töreninin yapıldığı milli sahnede hem de Türkiye pavyonunda gerçekleştirilen kum gösterisinde Türkiye ve Kazakistan’ı simgeleyen yapı, manzara vb. görsellere yer verildi.

Ayrıca Birliğimizin standında Şef Aşçı Emin Aydemir tarafından kurabiye, börek, poğaça vb. unlu mamul ürünleri hazırlanarak ziyaretçilere ikram edildi ve şov yapıldı.
 

 

 

 
Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği
Adres: Ceyhun Atuf Kansu Cad. No: 120 Balgat Çankaya ANKARA
Tel: (312) 4472740
Faks: (312) 4469605
E-Posta: info@oaib.org.tr