ORTA ANADOLU HUBUBAT BAKLİYAT YAĞLI TOHUMLAR VE MAMULLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ ULUSLARARASI GIDA SEKTÖRÜNÜN EN ÖNEMLİ FUARLARINDAN BİRİ OLAN GULFOOD FUARI’NDA!

Uluslararası gıda sektörünün buluşma noktası olan, 4.500 uluslararası firmanın katılım sağladığı, 20.000’den fazla markalı ürünün sergilendiği Gulfood Dubai Uluslararası Gıda Fuarı, 18-22 Şubat 2018 tarihleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai şehrinde düzenlendi.

170 ülkeden yaklaşık 97 bin ziyaretçinin olduğu fuara, Orta Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği olarak Türkiye İhracatçılar Meclisi koordinasyonluğunda "Türkiye Standı” içinde Birliğimize ait 20 m2’lik bir info-standla beşinci kez katılım sağlandı.

125 ülkenin milli katılım yaptığı fuarda, toplam katılımcı sayısı 5.000’dir. Selten Uluslararası Fuarcılık tarafından Türkiye Milli Katılım organizasyonluğu yapılan fuarda bu sene toplam 123 Türk firması standlı katılım gerçekleştirdi.

Toplam 100.000 m2’lik alanda gerçekleşen fuar süresince bal, pekmez, reçel, çay, kahve ürünleri, yumurta, süt ürünleri, çikolata, şekerleme, bisküvi, zeytin ve zeytinyağı ürünleri, bakliyat, baharat, yöresel ürünler, meyvesuyu ve meyvesuyu konsantre ürünleri, paketlenmiş ve hazır gıdalar başta olmak üzere pek çok ürün sergilendi.

Birliğimiz tarafından info standa gelen ziyaretçilere sektörü tanıtan broşürler verilerek, Birliğimiz ve sektörümüz hakkında bilgi verildi. Aynı zamanda, fuar süresince Birliğimiz ve “Discover The Potential TURKEY” logosu bulunan mutfak önlüğü ve çanta dağıtıldı. Standta tüm gün boyunca görsel şov eşliğinde Şef Aşçı Emin Aydemir tarafından kurabiye, börek, poğaça vb. unlu mamul ürünleri hazırlanarak ziyaretçilere ikram edildi. Ayrıca, kum sanatçısı Veysel Çelikdemir'in kum ile yaptığı gösterilere ziyaretçiler büyük ilgi gösterdi.

Fuara, Birliğimizi temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Turgay ÜNLÜ, Başkan Yardımcısı Nihat UYSALLI  ve Yönetim Kurulu Üyesi Nurettin DEMİRPOLAT ile Genel Sekreterliğimiz personeli katılım sağladı. Fuar esnasında T.C. Abu Dabi Büyükelçisi Can DİZDAR ve Dubai Ticaret Ataşesi Hasan ÖNAL tarafından standımız ziyaret edildi.

 

 

 
Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği
Adres: Ceyhun Atuf Kansu Cad. No: 120 Balgat Çankaya ANKARA
Tel: (312) 4472740
Faks: (312) 4469605
E-Posta: info@oaib.org.tr