SON EKLENENLER
 
ORTA ANADOLU HUBUBAT, BAKLİYAT, YAĞLI TOHUMLAR VE MAMULLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ THAIFEX-WORLD OF FOOD ASIA 2018 FUARI’NA MİLLİ KATILIM ORGANİZASYONU İLE KATILIM SAĞLADI..

Uluslararası gıda sektörünün Asya kıtası buluşma noktası olan, 130 ülkeden 55.000’i aşkın ziyaretçinin yer aldığı Thaifex World of Food Asia 2018 Fuarı, 29 Mayıs-2 Haziran 2018 tarihleri arasında Tayland’ın Bangkok şehrinde düzenlendi. Fuar süresince unlu mamuller, makarna, bal, pekmez, reçel, çay, kahve ürünleri, yumurta, süt ürünleri, çikolata, şekerleme, bisküvi, zeytin ve zeytinyağı ürünleri, bakliyat, baharat, yöresel ürünler, meyve suyu ve meyve suyu konsantre ürünleri, paketlenmiş ve hazır gıdalar başta olmak üzere pek çok ürün sergilendi.

Bu yıl 27.’si düzenlenen THAIFEX-World of Food Asia 2018 Fuarı’na Türkiye başta olmak üzere Çin, Kamboçya, Almanya, Endonezya, İtalya, Japonya, Kore, Malezya, Filipinler, Singapur, Vietnam gibi 30 ülkeden gıda sektöründe faaliyet gösteren 2.000’in üzerinde firma ve 55 bini aşkın ziyaretçi katıldı.

Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği sektörünün Güneydoğu Asya'daki en önemli fuarı niteliği taşıyan fuara, Genel Sekreterliğimiz organizasyonluğunda 35 firma ile milli katılım organizasyonu gerçekleştirdi. Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği olarak fuara info stand ile 6. kez katılım gerçekleştirildi.

Fuarın ilk günü T.C. Bangkok Büyükelçiliği Geçici Maslahatgüzarı Sayın Tolga UNCU ve Ticaret Müşaviri Sayın Burak BALKAN Türkiye pavyonu ve Birliğimiz standını ziyaret etti. Fuarın ikinci günü akşamı T.C. Bangkok Büyükelçiliği Geçici Maslahatgüzarı Sayın Tolga UNCU tarafından fuar katılımcılarına büyükelçilik konutunda bir resepsiyon düzenlendi. Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreteri Özkan AYDIN, Genel Sekreterlik personeli ve Türkiye’den fuara katılan diğer firma temsilcileri resepsiyonda hazır bulundu.

 

Birliğimiz tarafından info standa gelen ziyaretçilere sektörü tanıtan broşürler verilerek, Birliğimiz ve sektörümüz hakkında bilgi verildi. Aynı zamanda, fuar süresince Birliğimiz ve “Discover The Potential TURKEY” logosu bulunan mutfak önlüğü ve çanta dağıtıldı. Stantta tüm gün boyunca görsel şov eşliğinde Şef Aşçı Emin Aydemir tarafından kurabiye, börek, poğaça vb. unlu mamul ürünleri hazırlanarak ziyaretçilere ikram edildi.Ayrıca, kum sanatçısı Veysel Çelikdemir'in kum ile yaptığı gösterilere ziyaretçiler büyük ilgi gösterdi.Birliğimizin info standı haricinde “Turkey-Discover the Potential” standı kurularak tanıtım faaliyetleri yürütüldü. Fuara, Birliğimizi temsilen Genel Sekreter Özkan AYDIN ve Genel Sekreterliğimiz personeli tarafından katılım sağlandı.THAIFEX Fuarı, dünyanın en büyük gıda fuarı kabul edilen ANUGA Fuarı’nı organize eden firma tarafından düzenlenen bir fuar olmasının da etkisiyle her geçen yıl popülaritesini artıran ve metrekare büyüklüğünü genişleten bir fuar durumundadır. 

 

 
Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği
Adres: Ceyhun Atuf Kansu Cad. No: 120 Balgat Çankaya ANKARA
Tel: (312) 4472740
Faks: (312) 4469605
E-Posta: info@oaib.org.tr