SON EKLENENLER
 
Dünyanın En Büyük Yiyecek İçecek Fuarı Olan Gulfood Fuarı’nın 24.sü Dubai’de Gerçekleştirildi

17-21 Şubat 2019 tarihleri arasında Dubai Dünya Ticaret Merkezi'nde her yıl düzenlenen ve dünyanın en büyük yiyecek-içecek fuarı olarak kabul edilen GulfoodFuarı’nın 24.’sü düzenlendi.

8 ana pazar sektöründe 120 ülkeden 5.000’den fazla uluslararası firmanın katılım sağladığı, 20.000’den fazla markalı ürünün sergilendiği Gulfood Dubai Uluslararası Gıda Fuarı’na Orta Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği olarak Türkiye Tanıtım Grubu koordinasyonluğunda "Türkiye Standı” içinde altıncı kez katılım sağlandı. Selten Uluslararası Fuarcılık tarafından Türkiye Milli Katılım organizasyonluğu yapılan fuarda bu sene toplam milli katılım (126) ve bireysel katılım (40) olarak toplam 166 Türk firması standlı katılım gerçekleştirdi. Türkiye Tanıtım Grubu standı içinde, Birliğimiz dışında; İstanbul İhracatçı Birlikleri ve Ege İhracatçı Birlikleri de yer aldı.

Fuar süresince bal, pekmez, reçel, çay, kahve ürünleri, yumurta, süt ürünleri, çikolata, şekerleme, bisküvi, zeytin ve zeytinyağı ürünleri, bakliyat, baharat, yöresel ürünler, meyvesuyu ve meyvesuyu konsantre ürünleri, paketlenmiş ve hazır gıdalar başta olmak üzere pek çok ürün sergilendi.

Birliğimiz tarafından standa gelen ziyaretçilere sektörü tanıtan broşürler verilerek, Türkiye’nin gıda ürünleri ihracatı ile Birliğimiz ve sektör ürünlerimiz hakkında bilgi verildi. Fuar süresince Birliğimiz ve “Discover The Potential TURKEY” logosu bulunan mutfak önlüğü ve çanta dağıtıldı. Ayrıca, ziyaretçilere geleneksel simit arabası konsepti ile Türk Simiti dağıtılarak, yapımı ve içeriği hakkında bilgi verildi. Standta tüm gün boyunca görsel şov eşliğinde Şef Aşçı İbrahim ÖNEN tarafından kısır, mercimek köfte, bulgur böreği, kurabiye, tatlı vb. ürünler hazırlanarak ziyaretçilere ikram edildi. Ayrıca, kum sanatçısı Veysel Çelikdemir'in kum ile yaptığı gösterilere ziyaretçiler büyük ilgi gösterdi.

Fuara, Birliğimizi temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Nihat UYSALLI, Başkan Yardımcısı Turgay ÜNLÜ ve Yönetim Kurulu Üyesi Nurettin DEMİRPOLAT ile Genel Sekreterliğimiz personeli katılım sağladı. Fuar esnasında T.C. Abu Dabi Büyükelçisi Sayın Can DİZDAR, T.C. Dubai Başkonsolusu Sayın Mustafa İlker KILIÇ ile Dubai Ticaret Ataşeleri Sayın Hasan ÖNAL ve Sayın Ahmet CANLI tarafından Türkiye standı ziyaret edildi.


 

 

 
Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği
Adres: Ceyhun Atuf Kansu Cad. No: 120 Balgat Çankaya ANKARA
Tel: (312) 4472740
Faks: (312) 4469605
E-Posta: info@oaib.org.tr