SON EKLENENLER
 
Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar Ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Thaifex-World Of Food Asia 2019 Fuarı’nda

Uluslararası gıda sektörünün Asya kıtası buluşma noktası olan, 150 ülkeden 62.000’i aşkın ziyaretçinin yer aldığı Thaifex World of Food Asia 2019 Fuarı 28 Mayıs-01 Haziran 2019 tarihleri arasında Bangkok/TAYLAND’da IMPACT MUANG THONG THANI’de düzenlendi.

11 Hallde toplam 107.000 m2’de gerçekleştirilen ve bu yıl 28.’si düzenlenen THAIFEX-World of Food Asia 2019 Fuarı’na Türkiye başta olmak üzere Çin, Kamboçya, Almanya, Endonezya, İtalya, Japonya, Kore, Malezya, Filipinler, Singapur, Vietnam gibi 41 ülkeden gıda sektöründe faaliyet gösteren 2.537 firma katılımı oldu.

Fuar süresince unlu mamuller, makarna, bal, pekmez, reçel, çay, kahve ürünleri, yumurta, süt ürünleri, çikolata, şekerleme, bisküvi, zeytin ve zeytinyağı ürünleri, bakliyat, baharat, yöresel ürünler, meyve suyu ve meyve suyu konsantre ürünleri, paketlenmiş ve hazır gıdalar başta olmak üzere pek çok ürün sergilendi.

Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği sektörünün Güneydoğu Asya'daki en önemli fuarı niteliği taşıyan fuara, bu yıl Genel Sekreterliğimiz organizasyonluğunda 32 firma ile milli katılım organizasyonu gerçekleştirildi. Birliğimiz olarak fuara info stand ile 7. kez katılım sağlandı. Birliğimiz tarafından info stanta gelen ziyaretçilere sektörü tanıtan broşürler verilerek, Birliğimiz ve sektörümüz hakkında bilgi verildi. Aynı zamanda, fuar süresince Birliğimiz ve “Discover The Potential TURKEY” logosu bulunan mutfak önlüğü ve çanta dağıtıldı. Info stand içerisinde, fuar süresince tüm gün boyunca görsel şov eşliğinde Şef Samet DURMAZ ve Şef Elif ÖZDEMİR tarafından gözleme, mantı, sıkma, makarna, çeşitli Türk tatlıları yapımı ve tadımı etkinliği; ayrıca kum sanatçısı Veysel Çelikdemir tarafından ziyaretçilerin büyük ilgi gösterdiği kum sanatı gösterisi yapıldı.
Fuarın ikinci günü T.C. Bangkok Büyükelçimiz Sayın Evren DAĞDELEN AKGÜN ve Ticaret Müşavirimiz Sayın Burak BALKAN Türkiye pavyonu ve Birliğimiz standını ziyaret etti. Fuarın ikinci günü akşamı T.C. Bangkok Büyükelçimiz Sayın Evren DAĞDELEN AKGÜN tarafından fuar katılımcılarına büyükelçilik konutunda bir resepsiyon düzenlendi. Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreteri Özkan AYDIN, Genel Sekreterlik personeli ve Türkiye’den fuara katılan diğer firma temsilcileri resepsiyonda hazır bulundu.

Fuara, Birliğimizi temsilen Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcısı Abdullah KARA ile Genel Sekreter Özkan AYDIN; Mali İşler ve İK Şube Müdürü Mehmet YÜCEL, Tanıtım ve Fuar Şube Müdürü Ebru ATAMER ile Sektör 1 Şube Şefi Zehra N. ÖZBİLGİN katıldı.

THAIFEX Fuarı, dünyanın en büyük gıda fuarı kabul edilen ANUGA Fuarı’nı organize eden firma tarafından düzenlenen bir fuar olmasının da etkisiyle her geçen yıl popülaritesini artıran ve metrekare büyüklüğünü genişleten bir fuar durumundadır. Önümüzdeki yıl fuar THAIFEX-Anuga Asia 2020 adıyla anılacaktır.

 

 

 

 
Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği
Adres: Ceyhun Atuf Kansu Cad. No: 120 Balgat Çankaya ANKARA
Tel: (312) 4472740
Faks: (312) 4469605
E-Posta: info@oaib.org.tr