Sanal Sektörel Ticaret Heyeti

Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’nin ilk sanal Sektörel Ticaret Heyeti 23-26 Kasım 2020 tarihleri arasında Peru, Şili ve Kolombiya’ya  yönelik olarak gerçekleştirildi.

Pandemi sebebiyle ihracatı artırmaya yönelik olarak gerçekleştirilen ticaret heyetleri, fuarlar vb. organizasyonlar Ticaret Bakanlığı’nın da destekleriyle dijitale aktarılmaya başlandı. Bu çerçevede, Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği ilk sanal sektörel ticaret heyetini 23-26 Kasım 2020 tarihleri arasında sektörün önemli pazarlarından Peru, Şili ve Kolombiya’ya yönelik olarak gerçekleştirdi.

23 Kasım 2020 tarihinde Türkiye saatiyle 18:00’da Birliğimiz Başkanı Sayın Nihat Uysallı ve TİM Başkanı Sayın İsmail Gülle’nin açılış konuşmalarıyla başlayan sanal sektörel ticaret heyetinde Bogota Ticaret Müşaviri Sayın Türker Kocamış, Santiago Ticaret Müşaviri Sayın Selda Nil Güner ve Lima Ticaret Müşaviri Sayın Ömer Asım Aksoy ülke ve sektör hakkında katılımcılara sunum yaptı.

Toplam dört gün süren sanal sektörel heyette firmalarımız üç ülkeden alıcı firmalarla toplam 109 görüşme gerçekleştirdi. Heyete 10 Türk firması , 32 yabancı firma katıldı.


 

 

 
Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği
Adres: Ceyhun Atuf Kansu Cad. No: 120 Balgat Çankaya ANKARA
Tel: (312) 4472740
Faks: (312) 4469605
E-Posta: info@oaib.org.tr