SON EKLENENLER
 
Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’nin ikinci sanal Sektörel Ticaret Heyeti 26-30 Nisan 2021 tarihleri arasında Vietnam’a yönelik olarak gerçekleştirildi

Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan pandemi koşulları dijital dünya sayesinde bize maliyet olarak görece daha uygun fakat aynı derecede etkili tanıtım faaliyetleri gerçekleştirme fırsatı verdi. Bizden 7.500 km uzaklıkta bulunan ve yaklaşık 95 milyon nüfusa ve kişi başı GSYH’si 3.610 USD olan Vietnam, üretebildiği pirinç, kahve, muz, şeker kamışı ve soya fasulyesi gibi kısıtlı ürünler hariç gıda ürünlerinde ithalata bağımlı bir ülkedir. Bizim gibi güvenilir ve kaliteli gıda üreten ülkeler için muhtemel alıcıların bulunduğu bu ülke ile gerçekleşmiş olan bu sanal faaliyetin ilerleyen dönemlerde şüphesiz ki ihracatımıza katkısı olacaktır.

 

26 Nisan 2021 tarihinde Türkiye saatiyle 11:00’da Birliğimiz Başkanı Sayın Nihat Uysallı, TİM Başkanı Sayın İsmail Gülle ve T.C. Hanoi Büyükelçisi Haldun Tekneci’nin açılış konuşmalarıyla başlayan sanal sektörel ticaret heyetinde, T.C. Hanoi Ticaret Müşaviri Sayın Burak Cihan Ürkmez de ülke ve sektör hakkında katılımcılara sunum yaptı.

Heyete 10 Türk firması katılmış olup, heyet kapsamında 26 Nisan’da 19, 27 Nisan’da 32, 28 Nisan’da 28, 29 Nisan’da 23 olmak üzere 102 görüşme gerçekleşmiştir. Firma başı ortalama görüşme sayısı 10 olmuştur. Gerçekleştirilen heyet kapsamında Vietnam tarafından 45 alıcı firma katılmıştır.

Vietnam heyeti kapsamında yapılan görüşmelerde Vietnamlı firmalar Türk firmaların ürünleri ile yakın olarak ilgilenmişlerdir ve Türk firmalar ile görüşmeye devam edeceklerini belirtmişlerdir.

 

 

 
Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği
Adres: Ceyhun Atuf Kansu Cad. No: 120 Balgat Çankaya ANKARA
Tel: (312) 4472740
Faks: (312) 4469605
E-Posta: info@oaib.org.tr