SON EKLENENLER
 
Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Üyeleri Sapanca’da Bir Araya Geldi!
Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği 3-5 Aralık 2021 tarihlerinde Sapanca’da, 2022 yılına başlarken sektörel sinerji yaratmak amacıyla üyeleri bir araya getiren bir buluşma düzenlendi. Üye Buluşması’nda dünyayı her anlamda etkileyen Covid 19 virüs salgının küresel ekonomiye etkisi, hububat, bakliyat ve yağlı tohumlar sektöründeki emtia fiyatlarına ilişkin gelecek trendleri, küresel ticarette iş kültürü, risk ve fırsatlar, Birliğimiz tarafından verilen hizmetler, ihracatçımıza sağlanan devlet destekleri ve kişisel gelişim konularında paylaşımlar, konusunda uzman kişiler tarafından davetlilerimize aktarıldı.

 

Söz konusu buluşmada 80’den fazla katılımcı yer aldı. Konuklarımızın hem dinlenme hem de yeni şeyler öğrenme fırsatı bulduğu etkinliğimiz, 4 Aralık 2021 Cumartesi günü sabah, Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Nihat UYSALLI’nın açılış konuşmasıyla başladı. Sonrasında, Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreter Yardımcısı Fatih YUMUŞ, “İhracat Kayıt Rakamları Değerlendirmesi” sunumuyla üyelerimizi bilgilendirdi.

 

Günün devamında, Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü’nden Genel Müdür Yardımcısı Musa DEMİR ve Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Dr. Erkan İÇÖZ üyelerimizin sorunlarını dinledi ve sorularını cevapladı. Ekonomist Murat SAĞMAN “Türkiye Ekonomisi İçin Kehanet Şart mı?” adlı sunumuyla firmaların geleceğe dair beklentilerine farklı bir bakış açısı kattı. Günün sonunda Sosyolog ve Yazar Polat DOĞRU “Mekân Paylaşmadan Ekip Olmak” adlı konuşmasıyla çalışan ve yöneticiler arasındaki iletişimin zamanla nasıl ve hangi etkiler ışığında geliştiğine ilişkin bilgilerini ve tecrübelerini firmalarımızla paylaştı ve büyük ilgi gördü.

 

Üyelerimiz etkinlik ile ilgili memnuniyetlerini iletti ve her sene tekrarlanarak gelenekselleşmesini temenni ettiklerini bildirdi.

 

 

 
Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği
Adres: Ceyhun Atuf Kansu Cad. No: 120 Balgat Çankaya ANKARA
Tel: (312) 4472740
Faks: (312) 4469605
E-Posta: info@oaib.org.tr