SON EKLENENLER
 
Birliğimiz EXPOCOMER FUARI’na katılım sağladı

Orta Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği 23-26 Mart 2022 tarihleri arasında Panama/Panama City’de düzenlenen EXPOCOMER 2022 Fuarı’na ilk kez katılım sağlandı. İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği tarafından Türkiye Milli Katılım organizasyonluğu yapılan fuarda bu sene toplam milli katılım (18) Türk firması stantla katıldı. 

Fuara, Birliğimizi temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Nihat UYSALLI, Başkan Yardımcısı Abdullah KARA, Üyeler Nurettin DEMİRPOLAT, Adnan HEKİMOĞLU, Özkan KOYUNCU ve Genel Sekreterliğimiz personeli katılım sağladı.

Fuarda Türkiye Pavilyonunun açılışı Büyükelçimiz Sayın Lebibe Gülhan ULUTEKİN ve Panama Ticaret Odası Başkanı Jose Ramon ICAZA gerçekleştirdi. Açılışta Yönetimimiz hazır bulundu. Sonrasına Yönetimimiz tarafından Sayın Büyükelçimiz makamlarında ziyaret edildi. Bunun yanı sıra, Panama’nın en büyük market zinciri sahibi Türk iş adamı Musa İlarslan standımızı ziyaret ettikten sonra ofisine iade-i ziyaret gerçekleştirildi. 

Birliğimizin standında ziyaretçilere sektörü tanıtan broşürler verilerek sektörün ihracatı ile Birliğimiz hakkında bilgi verildi. Fuar süresince Birliğimiz ve “Discover The Potential TURKEY”, “Turkish Food” logosu bulunan mutfak önlüğü ve elyaf çanta dağıtıldı. Ziyaretçilere şef aşçılar Samet Durmaz ve Bayram Çetinkaya tarafından tüm gün boyunca görsel şov eşliğinde makarna salatası, falafel, lokma, karakuş tatlısı, pirinç salatası vb. ürünler hazırlanarak ikram edildi. Ayrıca, kum sanatçısı Veysel Çelikdemir'in kum ile yaptığı gösterilere ziyaretçiler büyük ilgi gösterdi. 

 

 

 
Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği
Adres: Ceyhun Atuf Kansu Cad. No: 120 Balgat Çankaya ANKARA
Tel: (312) 4472740
Faks: (312) 4469605
E-Posta: info@oaib.org.tr