SON EKLENENLER
 
Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Thaifex-Anuga Asia 2022 Fuarı’nda

Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği, 24-28 Mayıs 2022 tarihlerinde Tayland’ın başkenti Bangkok’ta düzenlenen THAIFEX – Anuga Asia 2022 Fuarına 26 firma ile 8. kez Milli Katılım organizasyonu gerçekleştirdi.

Bu yıl 18.’si düzenlenen THAIFEX- Anuga Asia 2022 Fuarı’na Türkiye başta olmak üzere Çin, Brezilya, İtalya, Japonya, Kore, Malezya, Filipinler, Singapur, Vietnam gibi 36 ülkeden gıda sektöründe faaliyet gösteren yaklaşık 1.600 firma ve dünyanın dört bir yanından gelen 50 bini aşkın ziyaretçi katıldı.

Bangkok Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Sayın Öykü ÜNAL fuarın ilk günü Türkiye pavyonu ve Birlik standımızı ziyaret etti. Birliğimiz tarafından info standa gelen ziyaretçilere broşürler verilerek, Birliğimiz ve sektörümüz hakkında bilgi verildi. Fuar süresince “Turkish Food - Discover The Potential Türkiye” logosu bulunan mutfak önlüğü ve çanta dağıtıldı. Stantta tüm gün boyunca görsel şov eşliğinde Şef Mustafa YALINKAYA ve Sezai KESGİN tarafından makarna, çıtır mantı, keşkek, deniz mahsullü içli köfte, ananaslı sütlaç gibi ürünler hazırlanarak ziyaretçilere ikram edildi.  Ayrıca, kum sanatçısı Veysel Çelikdemir'in kum ile yaptığı gösterilerine ziyaretçiler büyük ilgi gösterdi.

Fuara, Birliğimizi temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Nihat UYSALLI, Başkan Yardımcısı Abdullah KARA, Başkan Yardımcısı Hasan Abdullah ÖZKAN, Genel Sekreter Özkan AYDIN, Sektör 1 Şube Uzmanı Ceren COŞKUN, Sektör 1 Şube Uzman Yardımcısı Ayşenur AYDEMİR ve Tanıtım ve Fuar Şube Uzmanı Başak GÖKÇEOĞLU katıldı.

THAIFEX Fuarı, sektörün Güneydoğu Asya’daki en önemli fuarı niteliğini taşımaktadır ve dünyanın en büyük gıda fuarı kabul edilen ANUGA Fuarı’nı organize eden firma tarafından düzenlenen bir fuar olmasının da etkisiyle her geçen yıl popülaritesini artırıp metrekare büyüklüğünü genişletmektedir.

    

 

 

 
Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği
Adres: Ceyhun Atuf Kansu Cad. No: 120 Balgat Çankaya ANKARA
Tel: (312) 4472740
Faks: (312) 4469605
E-Posta: info@oaib.org.tr