SON EKLENENLER
 
Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Sial Paris 2022 Fuarında

Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği, Fransa’nın başkenti Paris’te 15-19 Ekim 2022 tarihleri arasında düzenlenen SIAL Paris 2022 fuarını ziyaret etti.

İki yılda bir gerçekleştirilen, dünyanın en büyük gıda ve içecek inovasyon fuarı olan SIAL’in bu yıl teması “Değişime sahip ol” (Own the change) olarak belirlendi. Genel gıda, bisküvi, çikolata, şekerleme, dondurulmuş gıda, gıda teknolojileri ve ekipmanları, içecekler ve organik gıda ürünleri 5 gün boyunca fuarda sergilendi. Milli katılım organizasyonunu İstanbul Ticaret Odası’nın düzenlediği fuara 270 Türk firması katıldı. 75 Türk firması ise bireysel katılım ile fuarda yerini aldı. Çin’in katılım sağlamadığı fuarda, milli katılımda ilk sırada yer alan ülke Türkiye oldu.

SIAL Fuarına birliğimizi temsilen, Yönetim Kurulu Başkanı Nihat UYSALLI, Başkan Yardımcısı Abdullah KARA, Yönetim Kurulu Üyeleri Adnan HEKİMOĞLU, Hasan GÜMÜŞ ve Özkan KOYUNCU ile Sektör 1 Şube Müdürü Ayfer KOCA ve Uzman Yardımcısı Ayşenur AYDEMİR katıldı. Yönetim Kurlu Başkanı Nihat UYSALLI ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Birliğimizin üye firmalarının stantlarını ziyaret ederek sektöre dair görüş alışverişinde bulundu. İlk katılımın gerçekleştiği 1980’li yıllardan itibaren metrekare ve firma sayısının sürekli artış gösterdiği SIAL, gıda ihracatında potansiyelimizin artmasına sağladığı katkı ile önemli bir konuma sahiptir.

  

 

 

 
Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği
Adres: Ceyhun Atuf Kansu Cad. No: 120 Balgat Çankaya ANKARA
Tel: (312) 4472740
Faks: (312) 4469605
E-Posta: info@oaib.org.tr