SON EKLENENLER
 
Nakliye ve Demiryolları Toplantıları Devam Ediyor

İhracatçıların demiryolu nakliyesine ilişkin TCDD nezdinde gündeme getirilmesini talep ettiği konuların değerlendirildiği toplantılar, OAİB Yönetim Kurulu Başkanları öncülüğünde periyodik olarak yapılmış; OAİB ve TCDD yetkilileri bugüne kadar altı kez bir araya gelmiştir. İlki 20 Ocak 2010 tarihinde Ekonomi Bakanlığı Müsteşarı Sayın Ahmet YAKICI ve TCDD Genel Müdürü Sayın Süleyman KARAMAN’ın da iştiraki ile gerçekleştirilen toplantıların beşincisi 17 Mayıs 2011 tarihinde yapılmıştır.

Her toplantı öncesinde ihracatçı firmaların Genel Sekreterliğimize ilettiği konuya ilişkin sorun, görüş ve öneriler, TCDD yetkililerine iletilmekte ve anılan toplantılarda da nihai değerlendirmeler yapılmaktadır. Bu temaslar neticesinde demiryolu nakliyesine ilişkin ihracatçılarımızın pek çok sorunu çözüme kavuşturulmaya devam etmektedir.

Bu defa 21 Şubat 2013 tarihinde, Genel Sekreterliğimizin Merkez Binası’nda Nakliye ve Demiryolları Toplantılarının altıncısı gerçekleştirilmiş olup, anılan toplantıya TCDD Genel Müdürlüğü yetkilileri, Ekonomi Bakanlığı temsilcisi,  Genel Sekreterliğimiz ve Yönetim Kurullarımız katılımcıları ile üyelerimiz olan firma temsilcileri katılım sağlamıştır.

Anılan Kurumlar nezdinde, pek çok ihracatçının konuya göstermiş olduğu yakın ilginin kaybolmaması, bu gelişmelerin devamı açısından önem arz etmektedir. OAİB Başkanlarının ve TCDD yetkililerinin konuya gösterdikleri yakın alaka ile gayretleri de yapıcı sonuçların elde edilmesinde büyük rol oynamaktadır.

Toplantı sonrasında ortaya çıkan rapor üyelerimiz ve katılımcılarla paylaşılacaktır.

Toplantı Raporunu İndirmek İçin Lütfen Tıklayınız

 

 

 
Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği
Adres: Ceyhun Atuf Kansu Cad. No: 120 Balgat Çankaya ANKARA
Tel: (312) 4472740
Faks: (312) 4469605
E-Posta: info@oaib.org.tr