SON EKLENENLER
 
Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Üyeleri Bolu’da Bir Araya Geldi!

Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği tarafından 13-15 Ocak 2023 tarihlerinde Bolu’da, 2023 yılına başlarken sektörel sinerji yaratmak amacıyla üyeleri bir araya getiren bir buluşma düzenlendi. Üye Buluşması’nda, hububat, bakliyat ve yağlı tohumlar sektöründeki emtia fiyatlarına ilişkin gelecek trendleri, küresel ticarette iş kültürü, risk ve fırsatlar, Birliğimiz tarafından verilen hizmetler, ihracatçımıza sağlanan devlet destekleri konularında paylaşımlar, konusunda uzman kişiler tarafından davetlilerimize aktarıldı.

Söz konusu buluşmada 85 katılımcı yer aldı. Konuklarımızın hem dinlenme hem de yeni şeyler öğrenme fırsatı bulduğu etkinliğimiz, 14 Ocak 2023 Cumartesi günü sabah, Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Nihat UYSALLI’nın açılış konuşmasıyla başladı. Sonrasında, Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreter Yardımcısı Fatih YUMUŞ, “İhracat Kayıt Rakamları Değerlendirmesi” sunumuyla 2022 yılının sektör verilerini üyelerimiz ile paylaştı. Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü uzmanları Ebru Gülsoy Rojas Atencio, Onur Akgül, Deniz Koray Tunçel ve Hatice Şafak Bozkır Aydoğmuş; yeni nesil ihracat destekleri, fuar destekleri, e-ihracat destekleri ve markalaşma-tasarım konularında yaptıkları sunumlar ile üye firmalarımızı bilgilendirdi.

Günün devamında, Ekonomist Fatih KERESTECİ, güncel gelişmeler ışığında Türkiye ve Dünya ekonomisi ile ilgili yorumlarını ve öngörülerini paylaştı. Sonrasında Genel Sekreterimiz Musa DEMİR’in yönettiği bir panel düzenlendi. Panel katılımcılarından İK Tarımüssü Uluslararası Danışmanlık Şirketi yöneticisi danışman İsmail KEMALOĞLU, tarım ve hububat sektörüne yönelik gözlemlerini ve beklentilerini güncel veriler ile paylaşırken, Türk Eximbank Ankara Bölge Müdürlüğü’nden Müdür Yardımcısı Gizem ALYAZICI KILIÇ, Eximbank’ın ihracatçılara sunduğu kredi ve destekler hakkında üyelerimizi bilgilendirdi. Panelin devamında Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Çağlar GÖKSU ve Tarım ve Orman Bakanlığı Şeker Üretim ve Planlama Daire Başkanı Nuh KAYGISIZ üyelerimizin sorunlarını dinledi ve sorularını cevapladı.

Üyelerimiz etkinlik ile ilgili memnuniyetlerini iletti ve her sene tekrarlanarak gelenekselleşmesini temenni ettiklerini bildirdi.

 

 

 
Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği
Adres: Ceyhun Atuf Kansu Cad. No: 120 Balgat Çankaya ANKARA
Tel: (312) 4472740
Faks: (312) 4469605
E-Posta: info@oaib.org.tr