İSTATİSTİKLER »    2023 »
 
2023
ORTA ANADOLU HUBUBAT, BAKLİYAT, YAĞLI TOHUMLAR VE MAMULLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ
2022 - 2023 YILLARI OCAK - KASIM DÖNEMİ KAYIT RAKAMLARI
Miktar : KG Değer: DOLAR
2022 (Ocak - Kasım) 2023 (Ocak - Kasım)(%) Değişim
MiktarDeğerBirim Fiyat
($/kg)
MiktarDeğerBirim Fiyat
($/kg)
MiktarDeğer
KURU BAKLAGİLLER SEKTÖRÜ29.038.24933.111.1031,1426.825.38631.964.3051,19-7,6-3,5
1. NOHUT7.122.8607.015.3710,987.024.1738.338.2281,19-1,418,9
2. FASULYE597.309905.1201,5260.791151.4382,49-89,8-83,3
3. MERCİMEKLER20.670.31223.946.6061,1619.254.64222.234.0781,15-6,8-7,2
4. DİĞERLERİ647.7691.244.0071,92485.7801.240.5602,55-25,0-0,3
HUBUBAT SEKTÖRÜ18.516.32420.373.0851,10330.776.090138.974.4370,421686,4582,1
5. BUĞDAY VE MAHLUT1.303.500948.0450,73218.127.90092.255.6950,4216634,09631,2
6. ARPA5.369.6001.796.1340,3357.05026.7990,47-98,9-98,5
7. MISIR6.314.55612.926.6612,05108.392.33539.819.8970,371616,5208,0
8. PİRİNÇ5.315.2454.525.5670,854.157.4806.842.3431,65-21,851,2
9. DİĞERLERİ213.423176.6780,8341.32529.7030,72-80,6-83,19
DEĞİRMENCİLİK ÜRÜNLERİ SEKTÖRÜ415.016.683219.534.2120,53532.845.041220.978.0990,4128,40,7
10. BUĞDAY UNU365.642.903187.863.8720,51460.873.226184.717.9720,4026,0-1,7
11. İRMİK (BUĞDAYDAN)2.248.7271.589.0540,711.364.8131.042.2750,76-39,3-34,4
13. NİŞASTALAR, İNÜLİN45.584.54028.644.7600,6366.798.94631.921.0660,4846,511,4
14. DİĞERLERİ1.540.5131.436.5250,933.808.0563.296.7860,87147,2129,5
YAĞLI TOHUM VE MEYVELER SEKTÖRÜ6.303.3818.994.9261,4310.350.52911.160.4741,0864,224,1
15. SOYA FASULYESİ2.0003.1811,5937.96080.2132,111798,02421,8
16. AYÇİÇEĞİ TOHUMU90.899251.5302,77107.648338.0693,1418,434,4
17. DİĞERLERİ6.210.4828.740.2151,4110.204.92010.742.1921,0564,322,9
BİTKİSEL YAĞ SEKTÖRÜ70.835.261135.111.8171,9177.304.947115.576.7401,509,1-14,5
18. SOYA YAĞI666.6601.080.4511,62731.124797.6931,099,7-26,2
19. PALM YAĞI273.300608.9142,23126.664215.5731,70-53,7-64,6
20. AYÇİÇEĞİ YAĞI (HAM)3.500.0006.207.9151,771.953.4002.451.5571,26-44,2-60,5
21. AYÇİÇEĞİ YAĞI (RAFİNE)41.410.97377.879.4721,8843.164.20060.137.1981,394,2-22,8
22. MARGARİN890.4781.897.2922,131.290.2701.766.4281,3744,9-6,9
23. MISIR YAĞI23.009.47544.389.7331,9329.259.78348.205.2671,6527,28,6
24. DİĞERLERİ1.084.3753.048.0412,81779.5072.003.0252,57-28,1-34,3
ŞEKER VE ŞEKER MAMULLERİ SEKTÖRÜ38.596.40049.836.3091,2930.784.21546.140.9601,50-20,2-7,4
25. ŞEKER5.314.0792.291.8690,4345.39366.0511,46-99,1-97,1
26. KAKAOSUZ ŞEKER MAMÜLLERİ15.688.62235.734.7172,2813.793.86136.101.5162,62-12,11,0
27. DİĞERLERİ17.593.70011.809.7240,6716.944.9619.973.3930,59-3,7-15,5
KAKAO VE KAKAO MÜSTAHZARLARI SEKTÖRÜ48.272.584120.951.5652,5145.439.243127.715.8312,81-5,95,6
PASTACILIK ÜRÜNLERİ SEKTÖRÜ271.362.396335.275.6081,24300.038.039389.063.2211,3010,616,0
28. MAKARNA165.305.640126.159.0790,76189.066.137143.257.0430,7614,413,6
29. TATLI BİSKÜVİ VE GOFRETLER43.942.905107.695.7672,4542.444.907114.566.6132,70-3,46,4
30. BULGUR17.782.72512.937.1810,7320.157.91714.869.9070,7413,414,9
31. DİĞERLERİ44.331.12688.483.5822,0048.369.077116.369.6582,419,131,5
DİĞERLERİ68.135.96688.719.3201,3056.548.650102.374.4861,81-17,015,4
32. KAHVE VE BAHARAT1.064.8035.049.8444,741.197.4316.866.5805,7312,536,0
33. YENİLEN ÇEŞİTLİ GIDA MÜSTAHZARLARI6.183.05019.121.8013,096.587.75324.676.9093,756,529,1
34. GIDA SANAYİNİN KALINTI VE DÖKÜNTÜLERİ, HAYVANLAR İÇİN HAZIRLANMIŞ KABA YEMLER40.875.46924.375.9360,6031.324.62428.360.2990,91-23,416,3
35. SERT KABUKLU MEYVELER,YER FISTIĞI122.762378.2203,08124.641504.2424,051,533,3
36. DİĞER SERT KABUKLU MEYVELER2.041.0117.471.1593,662.160.2399.050.7894,195,821,1
37. KUŞ VE KÜMES HAYVANLARININ YUMURTALARI14.135.44416.825.8041,199.736.54012.551.2171,29-31,1-25,4
38. KURU YEMİŞLER180.6762.308.67012,7833.486428.54712,80-81,5-81,4
39. KURUTULMUŞ ÜZÜMLER79.869140.8041,7613.33539.7712,98-83,3-71,8
40. KURUTULMUŞ MEYVELER136.7522.411.97117,64161.5361.842.20511,4018,1-23,6
41.DİĞERLERİ3.316.13210.635.1113,215.209.06518.053.9273,4757,169,8
TOPLAM966.077.2461.011.907.9451,051.410.912.1401.183.948.5530,8446,017,0
Kaynak: OAİB Kayıtları

 

 

 

 
Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği
Adres: Ceyhun Atuf Kansu Cad. No: 120 Balgat Çankaya ANKARA
Tel: (312) 4472740
Faks: (312) 4469605
E-Posta: info@oaib.org.tr