Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Thaifex-Anuga Asia 2023 Fuarı’nda

Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği, 23-27 Mayıs 2023 tarihlerinde Tayland’ın başkenti Bangkok’ta düzenlenen THAIFEX – Anuga Asia 2023 Fuarına 36 firma ile 8. kez Milli Katılım organizasyonu gerçekleştirdi.

 

Bu sene 130.000 metrekarelik bir alanda gerçekleşen THAIFEX- Anuga Asia 2023 Fuarı’na Türkiye başta olmak üzere Çin, Brezilya, İtalya, Japonya, Kore, Malezya, Filipinler, İspanya, Vietnam gibi 45 ülkeden gıda sektöründe faaliyet gösteren yaklaşık 3.034 firma ve dünyanın dört bir yanından gelen 78 bini aşkın ziyaretçi katıldı.

 

Bangkok Büyükelçimiz Sayın Serap ERSOY ve Ticaret Müşavirimiz Sayın Öykü ÜNAL fuarın ilk günü Türkiye pavyonu ve Birlik standımızı ziyaret etti. Birliğimiz tarafından info standa gelen ziyaretçilere broşürler verilerek, Birliğimiz ve sektörümüz hakkında bilgi verildi. Fuar süresince “Turkish Food - Discover The Potential Türkiye” logosu bulunan mutfak önlüğü ve çanta dağıtıldı. Stantta tüm gün boyunca görsel şov eşliğinde Şef Havva KILIÇ ve Sezai KESGİN tarafından makarna, gözleme, keşkek, deniz mahsullü içli köfte, ananaslı sütlaç gibi ürünler hazırlanarak ziyaretçilere ikram edildi.  Ayrıca, kum sanatçısı Veysel Çelikdemir'in kum ile yaptığı gösterilerine ziyaretçiler büyük ilgi gösterdi.

 

Fuara, Birliğimizi temsilen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Abdullah KARA ve Hasan Abdullah ÖZKAN, Yönetim Kurulu Üyeleri Adnan HEKİMOĞLU ve Fatih TATLISUMAK, Genel Sekreter Yardımcısı Fatih YUMUŞ, Sektör 1 Şube Müdürü Ayfer KOCA, Sektör 1 Şube Uzman Yardımcısı Ayşenur AYDEMİR ve Tanıtım ve Fuar Şube Uzmanları Başak GÖKÇEOĞLU ve Adnan GÖL katıldı.

 

Teknoloji destekli, değişen beslenme alışkanlıklarına göre üretilmiş yeni ürünler bu platform aracılığı ile alıcılar ile tanıştırılmakta ve benzer üreticileri bir araya getirerek iş birliği olanaklarını artırmaktadır. Helal gıda ürünlerine yönelik artan tüketici talebi dikkat çekmektedir. Sektörün Güneydoğu Asya’daki en önemli fuarı niteliğini taşımakta olan THAIFEX Fuarı, her geçen yıl popülaritesini artırıp metrekare büyüklüğünü genişletmektedir.

 

 

 
Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği
Adres: Ceyhun Atuf Kansu Cad. No: 120 Balgat Çankaya ANKARA
Tel: (312) 4472740
Faks: (312) 4469605
E-Posta: info@oaib.org.tr