SON EKLENENLER
 
Birliğimiz Tarafından Rusya’ya Yönelik Sektörel Ticaret Heyeti Organizasyonu Gerçekleştirildi

Ticaret Bakanlığı koordinasyonunda; Orta Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği organizatörlüğünde 5-9 Şubat 2024 tarihlerinde Rusya’nın Moskova şehrinde Gıda Sektörel Ticaret Heyeti gerçekleştirilmiştir.

Toplamda 8 Türk ve 29 Rus firmanın katıldığı programda 123 adet iş görüşmesi yapılmış; her bir Türk firmanın görüşme yaptığı yabancı firma sayısı ortalama 15.3 olarak kaydedilmiştir.

Program Türkiye’nin Moskova Ticaret Müşaviri Sayın Ahmet Onur Öztürk’ün Rusya pazarına yönelik yapmış olduğu sunum ile başlamış, ardından Ticaret Müşavirimiz Türk firmalarımızın yönelttiği soruları yanıtlamış ve akabinde B2B görüşmeleri başlamıştır.

B2B görüşmeleri ertesi günü heyet programının daha verimli geçmesi açısından; heyet katılımcılarımızla birlikte ProdEXPO Fuarı’na ziyaret gerçekleştirilmiş, Türkiye Milli Katılımı kapsamında standlarımız, Türk firmalarımız ziyaret edilmiştir.

Programın bir sonraki gününde ise heyetimiz RTİB (Rus Türk İşadamları Birliği) ziyareti gerçekleştirmiş, uzun yıllardır Rusya’da ikamet etmekte olan iş insanları ile Rusya’ya ihracat yaparken karşılaşılan sorunlar ve çözümleri üzerine görüşmeler gerçekleştirmiştir.

RTİB’in ziyaretinin ardından Moskova’da bütün gıda toptancılarının bulunduğu bölge ziyaret edilmiş, heyet katılımcılarımızın her biri kendi sektörleriyle bağlantılı firmalarla iletişime geçmiş, fikir alışverişinde bulunmuştur.

 

 

 
Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği
Adres: Ceyhun Atuf Kansu Cad. No: 120 Balgat Çankaya ANKARA
Tel: (312) 4472740
Faks: (312) 4469605
E-Posta: info@oaib.org.tr