Haberler »    Gulfood »
 
Gulfood

19 - 23 Şubat 2024 tarihleri ​​arasında Dubai World Trade Centre’de gerçekleşen 29. Gulfood Fuarı, 190'dan fazla ülkeden 5500'ün üzerinde rekor sayıda katılımcıya ev sahipliği yaptı. Hububat Sektör Kurulu tarafından Birliklerin ortak katılımı kararı alınan fuarda Birliğimiz Türkiye Gıda İhracatçıları standı ile yerini aldı. Fuara Milli Katılım ile 20’si üyemiz olmak üzere toplamda 208 Türk firması katıldı. Üyelerimiz fuarda uzun zamandır görülmeyen bir ziyaretçi artışı olduğunu dile getirerek bu artışın iş ilişkilerine de olumlu yansıdığını iletti.

Fuarın açılış gününde Birliklerin Yönetim Kurulu üyeleri, TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal ve Gaziantep Valisi Kemal Çeber TGİ standını ziyaret etti.

T.C. Abu Dabi Düyükelçisi Tugay Tuncer, Dubai Başkonsolosu Onur Şaylan ve Dubai Ticaret Ateşesi Ersoy Erbay TGİ Standını ziyaret ederek bölgeye sektör ihracatının geliştirilmesi adına görüş alışverişinde bulundular.

Her yıl düzenlenen ve dünyanın en büyük gıda fuarları arasında yer alan Gulfood; yeni ürünleri keşfetmek, sektör temsilcileriyle bağlantı kurmak ve yiyecek ve içecek endüstrisinin geleceğini şekillendiren en son trendleri ve yenilikleri keşfetmek için mükemmel bir fırsattır.

 

 

 
Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği
Adres: Ceyhun Atuf Kansu Cad. No: 120 Balgat Çankaya ANKARA
Tel: (312) 4472740
Faks: (312) 4469605
E-Posta: info@oaib.org.tr