Orta Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği olarak 9. Kez Thaifex Anuga Asia Fuarı’nda yerimizi aldık!

28 Mayıs – 01 Haziran 2024 tarihlerinde Tayland’ın başkenti Bangkok’ta gerçekleştirilen ve Milli Katılım organizatörlüğü Birliğimiz tarafından düzenlenen Güneydoğu Asya’nın en büyük gıda fuarı Thaifex Anuga Asia Fuarı’nda 39 firmamızı alıcılar ile buluşturduk.

Bu sene 130.000 metrekarelik bir alanda gerçekleşen THAIFEX- Anuga Asia 2024 Fuarı’na Türkiye başta olmak üzere Çin, Brezilya, İtalya, Japonya, Kore, Malezya, Filipinler, İspanya, Vietnam gibi 52 ülkeden gıda sektöründe faaliyet gösteren yaklaşık 3.133 firma ve dünyanın dört bir yanından gelen 85 bini aşkın ziyaretçi katıldı.

Fuara, Birliğimizi temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Nihat UYSALLI, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Abdullah KARA, Yönetim Kurulu Üyesi Fatih TATLISUMAK, Genel Sekreter Musa DEMİR, Sektör 1 Şube Uzmanı Seda ŞAHANER, Sektör 1 Şube Uzman Yardımcısı Ayşenur AYDEMİR, Tanıtım ve Fuar Şube Müdürü Ebru ATAMER ile Uzman Yardımcısı Berfin POLAT katıldı.

Kum sanatçısı Veysel ÇELİKDEMİR’in gün boyunca gösteri yaptığı fuarda ilk gün Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Sayın Abdullah KARA ve Yönetim Kurulu üyemiz Sayın Fatih TATLISUMAK ile Genel Sekreterimiz Sayın Musa DEMİR, Milli Katılım firmalarımızla bir araya geldi. Bangkok Büyükelçimiz Sayın Serap ERSOY ve Bangkok Ticaret Müşavirimiz Sayın Öykü ÜNAL standımızı ziyaret ederek bizleri onurlandırdı.

Fuarın ikinci gününde Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Nihat UYSALLI, katılımcıları ziyaret ederek firmaların fuar ile ilgili düşüncelerini ve önerilerini dinledi. Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve Birlik Personeli Bangkok Büyükelçimiz Sayın Serap ERSOY’u makamında ziyaret etti.

Birliğimiz tarafından info standa gelen ziyaretçilere broşürler verilerek, Birliğimiz ve sektörümüz hakkında bilgi verildi. Fuar süresince “Turkish Food from Anatolia” ve “Zero Point in Time -Göbeklitepe” yazılı mutfak önlüğü ve çanta dağıtıldı. Stantta tüm gün boyunca görsel şov eşliğinde Şef Selim AYDIN ve Beyzanur ALTIPARMAK tarafından makarna, gözleme, keşkek, deniz mahsullü içli köfte, lokma gibi ürünler hazırlanarak ziyaretçilere ikram edildi.

Hem katılımcılar hem ziyaretçiler için çeşitliliği ile adeta görsel bir şova dönüşen fuarda geniş kapsamlı gıda, içecek, çay-kahve, gıda servisi için gereçler, gıda teknoloji ekipmanları, donmuş gıdalar, meyve ve sebzeler, deniz ürünleri, et, pirinç, şekerleme olmak üzere 11 ayrı alanda ürünler sergilendi.

Tedarik zinciri boyunca yeni teknolojilere, yeni beslenme ve ekosistem biçimlerine yönelik yanıtları paylaşmak değişime ayak uydurabilmek için alanında öncü insanları bir araya getirmek, gıda pazarına ilişkin trendleri takip edebilmek için bu özel etkinlikler önem taşımaktadır. Dünya genelinde helal ve organik gıdaya artan ilgi Thaifex’te de konuşulmakta, üreticiler, perakendeciler, yatırımcılar ve karar vericiler doğrudan bilgilendirilmektedir. Gıda sektörünün en yenilikçi ürünleri fuar alanında sergilenmekte yüzlerce başvuru arasından kazanan ürünler özenle seçilmektedir. Birçok ülkeden yiyecek ve içecek sektörünün ileri görüşlü liderleri konuşmacı olarak fuara davet edilmekte ve mutfakta inovasyon, sürdürülebilirlik, gıda üretimi ve tüketici trendlerinin geleceği konularında paneller düzenlenmektedir.

2024 yılı için 738 metrekarelik bir alanda 39 firma ile Thaifex Anuga Asia’da yer alan Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği, fuarın bir sonraki edisyonunda daha çok alanda hizmet vermek ve daha fazla firmaya bu hizmeti sunabilmek için çalışmalarını sürdürmektedir.

 

 

 
Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği
Adres: Ceyhun Atuf Kansu Cad. No: 120 Balgat Çankaya ANKARA
Tel: (312) 4472740
Faks: (312) 4469605
E-Posta: info@oaib.org.tr